anglicky   česky  

 

Potvrzujeme konání Letní Akademie 2020 takto »»»
New Information June 15 2020 / Aktuální informace 15. 6. 2020  


Sólová a komorní hudební akademie 2020V rámci našich uměleckých organizací přistupujeme i my k postupnému a odpovědnému obnovování letošních programů a kulturních událostí v souladu se současným uvolňováním epidemiologických opatření v České republice. Otázka účasti umělců, pedagogů a studentů ze zahraničí zůstává prozatím otevřena. Jsme v tomto směru i nadále se zahraničními účastníky v kontaktu a postupujeme ve smyslu aktuálních vládních vyhlášení a mezinárodních dohod. Přistupujeme tedy pro tento rok k určité redukci rozsahu původního programu a zveme zejména Vás, kdo jste aktuálně v ČR nebo budete mít v letních měsících zákonnou možnost přijet a účastnit se.

Základní informace:
 1. Program se uskuteční v Brandýse nad Labem od soboty 11. července do neděle 19. července (s možností ubytování do neděle)
 2. V rámci Akademie v Brandýse nad Labem se uskuteční sólová výuka, komorní program, hudební a kreativní tábor pro děti a výtvarný program.
 3. Pozici uměleckého garanta sólové a komorní akademie a příměstského hudebního tábora pro letošní rok přebírá renomovaný houslový virtuóz Pavel Šporcl.
 4. Soupis českých umělců a pedagogů, kteří se budou věnovat výuce, najdete zde: »»»
 5. Všechny dosavadní přihlášky zůstávají v platnosti. Je možné se do otevřených programů hlásit i nadále bez ohledu na dříve uveřejněnou uzávěrku přihlášek.
 6. Výuka se koná v ZUŠ v Brandýse nad Labem v jejich dvou budovách.
 7. Koncerty jsou standardně organizovány a propagovány v rámci mezinárodního hudebního festivalu “Praha, klasika..” jako v jiných letech. Soupis koncertů najdete na stránkách festivalu Praha, klasika.., kde si můžete zakoupit i vstupenky.
 8. Možnost ubytování a je v hotelu Bohemia ve Staré Boleslavi v pokojích po 2-3.
 9. Pro ubytované je zajištěno celodenní stravování. Pro děti jsou zajištěny svačiny a pitný režim. Všichni studenti dostanou obědy v prostorách školy.
Ceny jednotlivých programů
 1. Cena pro děti do 14 let je bez ubytování 4.500,- Uvedená cena pro děti je platná pro ty, které v době kurzů nedosáhnou 14 let, respektive jsou narozené po 1. 8. 2006.
 2. Pro účastníky nad 14 let je cena 5 800,-
 3. Cena pokrývá individuální hodiny, korepetice s klavírem, případně komorní soubor, kreativní program, sportovní aktivity, účast na koncertech a vlastní vystoupení.
 4. Pokud máte zájem o výuku druhého nástroje, počítejte prosím se zvýšením ceny o 2.000,-
 5. Kromě ceny kurzů hradí všichni účastníci administrační poplatek, který činí 400,- a je splatný současně se zasláním přihlášky.
 6. V přihlášce vyberte základní program.
 7. V ceně je dále oběd, pro děti také svačiny a pitný režim.
 8. Za 3.500,- bude zajištěno ubytování většinou ve třílůžkovém pokoji se snídaní a večeří.

Letní orchestrální akademie Filarmonietta PragaLETOŠNÍ PROJEKT 17. - 24. srpna, je věnován 100 letům navázání vztahů mezi Českou republikou a Japonskem.

Leoš Janáček - Po zarostlém chodníčku (ve spolupráci s Pražským komorním baletem)

Bohuslav Martinů - Koncert pro flétnu, housle a orchestr

Antonín Dvořák - symfonická báseň Holoubek, Op. 110 (opět ve spolupráci s PKB)


Podrobnosti najdete na stránkách Letní orchestrální akademie

Mezinárodní hudební festival "Praha, klasika.."Časový rámec festivalových veřejných programů zůstává v původně plánovaných datech mezi 12. červencem a 22. srpnem 2020.
Festival bude zahájen 12. července na nádvoří zámku v Brandýse nad Labem programem Gipsy Fire: Pavel Šporcl a jeho ansámbl Gipsy Way. Koncert se koná ve spolupráci s agenturou Jiřího Vaníčka.
Závěrečný program, ve spolupráci s Pražským komorním baletem a pod oficiální záštitou Japonského velvyslanectví v ČR, se uskuteční

- pátek 21. srpna v pražském Rudolfinu

- sobota 22. srpna v katedrále v Sedlci u Kutné Hory

- festivalový Epilog se stejným programem se uskuteční v neděli 23. srpna v jízdárně Světce (Západní Čechy)

Ostatní festivalové koncerty budou přizpůsobeny výsledné situaci ve vzdělávacích programech (viz výše). Pro aktuální podrobnosti nás můžete navštívit na festivalovém webu Praha, klasika.. a www.prahaklasika.cz, kde je také možno rovnou zakoupit vstupenky v nově otevřeném E-shopu.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na osobní setkání při některých vzdělávacích nebo koncertních příležitostech.

Mgr. Ada Slivanská
Výkonná ředitelka Ameropa z.s. a ředitelka obecně prospěšné společnosti „Praha, klasika..“

Mgr. MgA Jiří Havlík
Ředitel letní orchestrálni akademie Filarmonietta Praha a mezinárodního hudebního festivalu „Praha, klasika..“

Další informace


Potvrzujeme konání Letní Akademie 2020 takto »»»
Informace a přihlášky na orchestrální akademii jsou zde »»»
V případě, že potřebujete více informací, neváhejte nás kontaktovat »»»